President:  Mr. R. Bly

Life Vice-Presidents: H. Sargent,  J. Whidborne,  D. Green, R. Ridge, B. Cartwright

Chairman: Mr. I. Folger, 35, Gibbons Drive, Sheffield S14 1BQ  Telephone  2654472 (Home)   Email: ian.folger@hotmail.co.uk

Vice-Chairman: Mr. R. Loxley, 91, Constable Road, Gleadless, Sheffield S14 1BD Telephone  07954  612254 (Mobile)      

General  Secretary: Mr .J. Kenny, 8 Avondale Road, Sheffield S6 4QD Telephone  (Mobile)  07846 040488Email: gensecsttl@virginmedia.com

Treasurer:  Mr. S. Wainwright, 129, Mount View Road, Norton Lees, Sheffield S8 8PJ    Telephone  2585260 (Home)       Email:  stan.wainwright@uwclub.net

Competition Secretary: Mr. C. Straw, The Cottage, Upper  Whiston Lane, Upper Whiston, Rotherham S60 4NG  Telephone 01709 374669  (Home) NO CALLS AFTER 9-30PM PLEASE, Email: ttcompsec@gmail.com                                         

3-a-side Secretary: Mr. I. Folger, 35, Gibbons Drive, Sheffield  S14 1BQ  Telephone 2654472 (Home)   Email: ian.folger@hotmail.co.uk

Publicity Officer: Mr. R. Loxley, 91, Constable Road, Gleadless, Sheffield S14 1BD   Telephone  07954  612254 (Mobile)

Junior League Secretary: Mr. P. Wright, 68, M elbourne Avenue, Dron?eld Woodhouse, D ron?eld, Derbyshire S18 8YW  Telephone: 01246 416984(Home)  Email: phil.zwright@talktalk.net Sheffield 

Closed  Secretary:Mrs  C. Mckeown, 27 St Aidans Rise, Sheffield   S2 2DB  Email: sheffttsec@yahoo.com

Handbook Secretary:  Mr. R. Hales, 38 Oldfield Avenue, Sheffield S6 6DQ Telephone 2337784 (Home)   Email: rogerhales@talktalk.net

Minutes Secretary: Mr. T. Parsons, 07703 561058 (Mobile)  Email: trevorparsons@me.com

Summer League Secretary:Mr. S. Wainwright,  129, Mount View Road, Norton Lees, Sheffield S8 8PJ    Telephone: 2585260 (Home) Email: stan.wainwright@uwclub.net

Webmaster: Mr. C. Straw, The Cottage, Upper W histon Lane, Upper Whiston, Rotherham S60 4NG  Telephone 01709 374669  (Home)    NO CALLS AFTER 9-30pm PLEASE Email: compsec@talktalk.net

Schools Liaison Officer:

Social  Secretary: Mr. M. Seddon, 488 Batemoor Road, Sheffield S8 8FN Mobile: 07837 756659  Email: markseddon1961@hotmail.com

Coaching  Secretary: Mr.P.Wright, 68, M elbourne Avenue, Dron?eld Woodhouse, D ron?eld, Derbyshire S18 8YW    Telephone: 01246 416984(Home)  Email: phil.zwright@talktalk.net

Development Officer:Mr. R. Loxley, 91, Constable Road, G leadless, Sheffield S14 1BD    Telephone  07954  612254 (Mobile)      

Data Privacy Officer: Mr. C. Straw, The Cottage, Upper W histon Lane, Upper Whiston, Rotherham S60 4NG  Telephone 01709 374669  (Home)

Other Executive Members: J. Whidborne,  M. Seddon, N. Fletcher, S. Bibby                       

Board of Appeal :P. Grafton(Chair), R. Bowes,  D. Burden,  F. Brailsford, C. Drury,  J. Helliwell,  A. Hors?eld

Auditors:G. Daly, P. Grafton

Sub-Committees

Tournament:, C. Mckeown, J. Kenny, I. Folger, C. Straw, L. Ford, M. Seddon, N. Fletcher, S. Hors?eld, R. Loxley

Formation of Divisions:S. Bibby(Chair), C. Straw, R. Loxley, I. Folger, T. Parsons

Venues :I. Folger(Chair), R. Watson , J. Kenny

Finance :S. Wainwright(Chair), J. Whidborne, R. Hales, I. Folger

Technical : J. Kenny(Chair), A. Baldi, R. Bly

Development:R. Loxley (Chair), S. Bibby, R. Bly, N. Fletcher, I. Folger, L. Ford, M. van Hoorebeek, C. Johnson, J.  Kenny, A. Lowe, T. Parsons, C. Straw, P. Wright.

SYCTTA  Representative:  R. Loxley, I .Folger

 

Last Updated:
Share This Page