PREVIOUS
WINNERS

Year

1st Division Winners

2nd
Division Winners

Boys Singles

Girls Singles

Under 13's

2nd
Division Singles

Doubles

Handicap

Player of Year

2014

Rougham Lions

Rougham Panthers

Adam Coombes(Rhm)

Riya Kumar(Rhm)

James Davies-Stokes(Stow)

Harry Williams(Rhm)

Adam Reeves/Holly McGerty(Rhm)

Holly McGerty(Rhm)

Jamie Hyde(Stow)

2013

Rougham Lions

Rougham Panthers

Joseph Gollifer(Bury)

Holly McGerty(Rhm)

Rhys Burton(Ell)

Stephen Perry(Gaz)

JosephGollifer/Rhys
Burton(Bury)

Holly McGerty(Rhm)

James Davies-Stokes(Stow)

2012

Bury Buffaloes

Amber Silver

Harvey Dinkele(Bury)

Emma Baker(Stow)

Adam Reeve(Gt Barton)

Natalie Wills(Amber)

H.Dinkele/C.Wilkinson(Bury)

Harvey Dinkele(Bury)

Quinn Godfrey(Bury)

2011

Rougham Lions

Gt Barton Fusion

Max Boulter(Rhm)

Not Played

Harvey Dinkele(Bury)

Tom Reeve(Gt Barton)

W.Woods/M.Boulter(Rhm)

Max Boulter(Rhm)

Adam Reeve(Gt Barton)

2010

Badgers/Evolution

Bury Beavers

Jack Anthony(Bury)

Not Played

Max Boulter(Rhm)

Harvey Dinkele(Bury)

J.Anthony/G.Storey(Bury)

Rhys Davies(Ell)

Callum Wilkinson(Gaz)

2009

Rougham Lions

Stowmkt

Michael N-Lewis(Ell)

Not Played

Will Hall(Rhm)

Connor Laird(Stow)

W.Hall/W.Woods(Rhm)

Not Played

David Wiseman(Ell)

2008

Ellesmere Evolution

Haverhill Raiders

George Kizis(Bury)

Not Played

Rhys Davies(Ell)

Gabriel Storey(Bury)

G.Kizis/A. Cross(Bury)

Oscar Gibbon(Bury)

George Kizis(Bury)

2007

Ellesmere Evolution

Ellesmere Essence

Calum Macintyre(Rhm)

Becky Macintyre(Rhm)

Rhys Davies(Rhm)

--------------

D.Penn/T.Penn(Gaz)

Rhys Davies(Ell)

Chris Kerby(Ell)

2006

Rougham Lions

Ellesmere Energy

Will Vale(Rhm)

Kayleigh Hubbard(Ell)

Becky Macintyre(Rhm)

----------------------

W. Vale/C.Macintyre(Rhm)

Ben Hubbard(Ell)

Tom Penn(Gaz)

2005

Bury Leopards

Gazeley Gladiators

Will Vale(Rhm)

Kayleigh Hubbard(Ell)

Thomas Rowland(Ell)

----------------------

T.Wright/J.Swanson(Bury)

Toby Rose(Gaz)

Thomas Rowland(Ell)

2004

Culford Cougars

Gazeley Giants

Patrick Moran(Bury)

Kayleigh Hubbard(Ell)

Tom Wright(Bury)

--------------------

B.Crisp/N.Trull(Gaz)

Chris Kerby(Ell)

Charlotte Edwards(Ell)

2003

Ellesmere Energy

Gazeley Goons

Matthew N-Lewis(Ell)

Kayleigh Hubbard(Ell)

Matthew N-Lewis(Ell)

-------------------

Matthew/Paul N-Lewis(Ell)

Not Played

Dan Penn(Gaz)

2002

Felsham Warriors/Gazeley Giants

Evolution/Bury Kestrels

Theo Williamson(Thurston)

Not Played

--------------

-------------------

Not Played

Not Played

Tom Crisp(Gaz)

2001

Bury Harriers

Rougham Penguins

Nick Taverner(Bury)

Not Played

--------------

--------------------

Not Played

Not Played

Not Played

Last Updated:
Share This Page
SGS Table Tennis Academy