COUNTY JUNIOR RANKING LIST May 2019


Bicester’s Chui-Que Wong enters the lists 

Chui-Que at National Cup, May 19, 001

Chui-Que in action at the National Cup, where she finished 9th in Under 12s.

Top 30 Junior Boys          

1                                Todd Stanmore (C)                 Oxford

2                                Kiarash Shaddel                     Oxford

3                                Oliver Keen                             Banbury

4                                Arthur Anstis                           Oxford

5                                Robbie Greenfield                  Didcot

6                                Toby Dow (C)                          Banbury

7                                Bertie Anstis (C)                      Oxford

8                                Jamie McNeil                           Oxford

9                               Ethan Morgan                         Banbury

10                             Jack Smith                                Oxford

11                             Ben Hague                              Oxford

12                             Cooper Whitford                    Oxford

13                             Scott Campbell                       Oxford

14                             Adam Jenner                           Oxford

15                             Joseph Steane                         Oxford

16                             Rovi Hettiarachchi (C)           Didcot

17                             Hari Selvaraj (C)                     Oxford

18                             Zain Ali (C)                              Oxford

19                             Joseph Fisher (U13)               Banbury

20                             Tom Williams                         Oxford

21                             Archie Fyfe (U13)                   Banbury

22                             George Fyfe (U13)                 Banbury

23                             Hugh Mortimer (C)                Oxford

24                             Rani Khanafer(C)                   Oxford

25                             Morris Wong (U13)               Oxford

26                             Will Taylor                               Didcot

27                             Ben Cattell (C)                         Didcot

28                             Max Waddup                          Didcot

29                             Yingke Xu (U13)                      Oxford

30                             Samanyu Shankar (U13)       Oxford

 

Junior Girls

 

1                              Vicky Coll                                Oxford

2                             Pelin Karabulut (C)                 Oxford

3                             Lilli Foreman                           Banbury

4                             Jasmine Stanmore (C)            Oxford                       

5                             Chui-Que Wong (U11)            Oxford

6                             Sophie Shepherd (U13)          Banbury

7                             Andreea Okoye (U13)             Oxford

8                             Oyindasola Bello                      Oxford

9                              Shreya Uday (U11)                   Oxford

 

Top 25 Cadets (Mixed)

 

1                                Todd Stanmore                       Oxford

2                                 Toby Dow                                Banbury

3                                Bertie Anstis                           Oxford

4                                 Pelin Karabulut (G)                Oxford

5                                 Rovi Hettiarachchi                 Didcot

6                                 Hari Selvaraj                           Oxford

7                                 Zain Ali                                     Oxford

8                                 Joseph Fisher (U13)               Banbury

9                                 Archie Fyfe (U13)                   Banbury

10                             George Fyfe (U13)                   Banbury         

11                             Hugh Mortimer                       Oxford

12                             Rani Khanafer                        Oxford

13                             Morris Wong (U13)                 Oxford

14                             Ben Cattell                               Didcot

15                             Yingke Xu (U13)                       Oxford

16                             Samanyu Shankar (U13)        Oxford

17                             David Grysakowski (U13)      Banbury

18                             Ben Miller (U11)                     Banbury

19                             Nicholas Walker (U13)          Banbury

20                             Joe Miller (U13)                       Banbury

21                             William Brown (U13)              Banbury

22                             James Shreeve (U13)             Didcot

23                             Jasmine Stanmore (G)          Oxford

24                             Robert Minell                         Didcot

25                             Will Walker (U13)                  Didcot

 

 

Top 20 Under 13s (Mixed)

 

1                                 Joseph Fisher                         Banbury

2                                 Archie Fyfe                             Banbury

3                                 George Fyfe                            Banbury         

4                                 Morris Wong                           Oxford

5                                 Yingke Xu                                 Oxford

6                                 Samanyu Shankar                  Oxford

7                                 David Grysakowski                Banbury

8                                 Ben Miller (U11)                     Banbury

9                                 Nicholas Walker                     Banbury

10                             Joe Miller                                   Banbury

11                             William Brown                          Banbury

12                             James Shreeve                          Didcot

13                             Will Walker                                 Didcot

14                             Daniel Gifford (U11)                 Didcot

15                             Sam Byrne                                 Oxford

16                            Chui-Que Wong (G, U11)          Oxford

17                             Sophie Shepherd (G)               Banbury

18                              Andreea Okoye (G)                 Oxford

19                              Ethan Zhang (U9)                     Oxford

20                               Jamie Courtier-Dutton           Oxford

 

 

L 102

Samanyu and Yingke, pictured with 9 year-old Ethan Zhang at Warwick.

 

 

 

Author: via Oxfordshire County Table Tennis Association
Article Published:
Last Updated:
Share This Page