Second Round of Inter-Divisional Cup W/C 12th February

Have you got the new Handicap Match card?

Handicap scoresheet.pdf  Please click the link to download it.

Match 17: Saddleworth AH/CvsSaddleworth BH/C
Jacob Reilly-Cooper29Matty Evans45
Ian McLean53Nathan Buckley90
Darren Lindley10Paul King48
Tony Vaughan0
Winner: Saddleworth B    


Match 18: Honeywell Lane FH/CvsDenshaw CH/C
Brian Hall33Tom Anchor90
Ken Dunkerley17Simon Alcock85
Abigail Griffith12Geoff Beard85
Peter Woodland42Francine Allen102
Bernard Davies55Stephen Binns85
Rod Hughes43


Match 19: Owls AH/CvsColdhurst BH/C
Ian Ross52Malc Wills54
Alex Torkington53Neil Chapman69
Ged Lennox69Keith Butler41
Fred Wood80Darren Brown74
Winner: Coldhurst    


Match 20: Stanley SquareH/CvsGildersH/C
Glen Chadwick22Mark Craven53
Steve Mather39Martin Nicholls58
John Robertson52Gary Keylock63
Glenn Dowse12
Winner: Gilders    


Match 21: Hollinwood DH/CvsDeaf Club BH/C
David Greenwood41Gordon Jennings16
Neil Hepworth15Prakash Bhojani55
Bernard Milnes77Matthew Gartside39
John Farrow62
Winner: Hollinwood D    


Match 22: Hollinwood FH/CvsGrotton AH/C
Ralph Andoh90Steven Oliver23
Callum Hey100David Morris24
Andrew Brierley95Lionel Royle23
Richard Osborne80Pete Morris24
Winner: Grotton A    


Match 23: Unison CH/CvsGrotton BH/C
Adam Stamp 62Steven Smith90
Ted Robakowski39Neil Tomlinson95
Eddie Kalinowski25Gary Owen60
Peter Hill55Alan Sarsfield100
Winner: Unison C    


Match 24: Honeywell Lane DH/CvsWernethH/C
Peter Buckley63Mick Pellowe15
Howard Travis77Karen Hill33
Brian Higgins82Paul Wilkinson90
Terry Taylor20David Holme72
Winner: Honeywell Lane D    


Match 25: Hyde YMCA BH/CvsByeH/C
Stephen Hilton
Neil Coppard
Dennis Bradshaw
Match 26: Unison FH/CvsThornhamH/C
Kiane Woodward95Jason Wild34
James Fletcher50Corey Wild37
Keith Laurence50Mass Khan24
James Collier22
Barry Collier22
Match 27: Hollinwood EH/CvsDeaf Club CH/C
Peter Chappell93Malcolm Normanton100
Gordon Bickley93Mamad Nejad56
Brian Phillip102Martyn Rolling90
Alan Cockcroft91


Match 28: Hollinwood AH/CvsHoneywell Lane EH/C
Gabriel Wilding13Adam Rowbotham40
Ian Quinn35John Rutland85
Barry Elliot15Lee Rowbotham89
Kim Lee15Pete Ganley93
Matthew Shaw19
Alex Shaw45

 

Match 29: Unison BH/CvsHoneywell Lane BH/C
Alex Darlington50Dave Cheetham50
Andy Hey75Paul Carter48
Alan Auxilly86Stuart Meredith55
Mike Brierley76Rob Carter55
Winner: Unison B    

 

Match 30: Honeywell Lane AH/CvsHollinwood CH/C
Darryl Meredith7George Marrow83
Simon Hardwick32Terry Osman71
Sam Clayton13Peter Dawson91
Gary Newton31Gareth Hey88
David Buckley26Sasi V102
John Foster92
Winner: Honeywell Lane A    

 

Match 31: Our Lady's BH/CvsPollards AH/C
Max Rogers100Neil England15
Joel Feingold50Graham Mathers18
Sana Khali66Fred Pickles10
John Carter100
John Czernenko101
Winner: Pollards A    

 

Match 32: Hollinwood BH/CvsUppermill CH/C
Paul Hutchinson32Keith Moores71
David Jefferson51Stuart Hanson80
Harry Lewis52
David Harthan85
Jim Bradbury115
Winner: Hollinwood B    

 

Last Updated:
National #TableTennisDay
Share This Page