Northampton Table Tennis League

3-A-Side Inter Club Knock- Out

 

Premier Group

Group A

Bond Cup

Group B

Group C

Group D

Ladies

1953-54

 

 

 

 

 

 

1954-55

 

UTC ‘A’

 

 

 

UTC

1955-56

 

UTC ‘A’

 

 

 

UTC

1956-57

 

UTC ‘A’

 

 

 

UTC

1957-58

 

Nomads

 

 

 

UTC

1958-59

 

UTC ‘A’

 

 

 

UTC

1959-60

 

UTC ‘A’

 

 

 

UTC

1960-61

 

YMCA ‘A’

Plessey

 

 

Express

1961-62

 

UTC ‘A’

Express ‘B’

Timken

 

UTC

1962-63

 

YMCA ‘A’

Brown Bros

Nat Prov Bank

 

Express

1963-64

 

UTC ‘A’

Express ‘C’

Nat Prov Bank

 

Invicta

1964-65

 

UTC ‘A’

Brown Bros ‘A’

Typesetters ‘A’

 

********

1965-66

 

UTC ‘A’

Timken ‘B’

Roadmender ‘A’

 

Doddridge

1966-67

UTC ‘A’

UTC ‘B’

YMCA ‘D’

Avon

 

Doddridge

1967-68

UTC ‘A’

YMCA ‘B’

Borough Treasurers

Timken ‘E’

 

Doddridge ‘A’

1968-69

 

UTC ‘A’

Sepulchre

Wilson ‘A’

Wilson ‘B’

UTC ‘A’

1969-70

 

UTC ‘A’

Sepulchre

Moulton Ob ‘A’

Brooklands

UTC ‘A’

1970-71

 

UTC ‘A’

Doddridge ‘A’

Moulton OB ‘A’

UTC ‘D’

Doddridge ‘A’

1971-72

 

UTC ‘A’

Avon

EMEB ‘A’

Castle Ashby

UTC ‘A’

1972-73

 

YMCA ‘A’

Doddridge ‘B’

NLTC

Abington ‘B’

County LTC

1973-74

 

YMCA ‘A’

Saints ‘A’

UTC ‘D’

Abington ‘C’

Doddridge ‘A’

1974-75

 

Compton ‘A’

Typesetters ‘A’

Roadmender ‘B’

Tech College

UTC ‘A’

1975-76

 

Compton ‘B’

Roadmender ‘B’

Telephones ‘A’

St Albans

Doddridge ‘A’

1976-77

 

YMCA ‘A’

Billing ‘A’

Treasurers ‘C’

Abington ‘D’

Avon

1977-78

 

Roadmender ‘A’

Chamberlain ‘A’

Kingsthorpe ‘A’

Civil Service

ACC

1978-79

 

YMCA ‘A’

Billing ‘A’

ACC ‘C’

Doddridge ‘F’

UTC

1979-80

 

YMCA ‘A’

YMCA ‘E’

Doddridge ‘G’

YMCA ‘F’

Doddridge

 

 

Team K O

Handicap

Tournament

 

 

1980-81

 

Matta Fancanta

 

 

 

 

1981-82

 

Doddridge ‘G’

 

 

 

 

1982-83

 

Abington Nomads

 

 

 

 

1983-84

 

Lloyds Bank ‘C’

 

 

 

 

1984-85

 

EMEB ‘A’

Wilson ‘A’

Machinery Co

 

 

1985-86

 

Avon ‘A’

Avon ‘C’

 

 

 

1986-87

 

Well Connected

Timken ‘F’

 

 

 

1987-88

 

ACC ‘C’

Barclaycard ‘E’

 

 

 

1988-89

 

Treasurers ‘C’

Doddridge ‘H’

 

 

 

1989-90

 

Doddridge ‘A’

YMCA

 

 

 

1990-91

 

Abington ‘A’

ACC ‘D’

 

 

 

1991-92

 

Doddridge ‘D’

Lloyds Bank

 

 

 

1992-93

 

Gas ‘A’

Avon ‘B’

 

 

 

1993-94

 

Doddridge ‘D’

County LTC

 

 

 

1994-95

 

Treasurers ‘C’

YMCA ‘A’

 

 

 

1995-96

 

Post Office ‘B’

Crane

 

 

 

1996-97

 

Spreadeagles ‘A’

Doddridge ‘C’

 

 

 

1997-98

 

Doddridge ‘C’

YMCA ‘B’

 

 

 

1998-99

 

ACC ‘A’

ACC ‘C’

 

 

 

1999-00

 

Exclusive

Express Chargers

 

 

 

2000-01

 

Ryelands ‘A’

Timken Lions

 

 

 

2001-02

 

Sacred Heart

DCA Lions

 

 

 

2002-03

 

Exiles

Ryelands ‘C’

 

 

 

2003-04

 

*************

*************

 

 

 

2004-05

 

*************

 

 

 

 

2005-06

 

*************

 

 

 

 

2006-07

 

Mereway ‘A’

 

 

 

 

2007-08

 

Headlands Hares

 

 

 

 

2008-09

 

 ACC B

 

 

 

 

2009-10 

 

 Headlands Hares

 

 

 

 

2010-11 

 

Polonia K Cars

 

 

 

 

2011-12 

 

DCA Panthers

 

 

 

 

2012-13

 

Headlands Harriers

 

 

 

 



Last Updated:
Share This Page