Cup Draw for 2018-2019

 

  Home team captain to confirm with away team captain home night venue date.

  Finals for Jaques Shield and F.M. Carr to be played week commencing April 16th

  Venue to be announced.

Matches to be played week commencing December 3rd 2018

Jaques Shield 

Round 2

Match 1 : Pudsey B - 5                       vs Leeds Judean D-4
Match 2 : Dewsbury A - 2                   vs Lawnswood YMCA A-5
Match 3 : Pudsey A - 5                        vs Leeds Judean E-2
Match 4 : Leeds Judean A - 5             vs Victoria A-4

 

F M Carr

Round 2

Match 1 : Pudsey E - 4                       vs WHRA B-5
Match 2 : Leeds Judean F - 4            vs Wetherby A-5
Match 3 : YMCA C - 5                         vs Pudsey D-0
Match 4 : Horsforth A - 2                   vs Pudsey C-5

 

Norman Smith

Round 1

Match 1 : Pudsey J-5                           vs Leeds Judean L-2
Match 2 : Dunlop Whitbread -2        vs Judean J-5
Match 3 : YMCA I                                 vs Pudsey I
Match 4 : B.T. -1                                  vs YMCA G-8
Match 5 : Leeds Judean K                  vs Leeds Judean I
Match 6 : YMCA F - 6                           vs YMCA K-3
Match 7 : Pudsey G                             vs Thornbury
Match 8 : YMCA J                                 vs Pudsey H

 

 

First Round Results

 Jaques Shield

 Match 1 : WHRA A - 1                      vs Leeds Judean D - 5
 Match 2 : Leeds Judean E - 5          vs Dewsbury C – 0 (Conceded)
 Match 3 : Lawnswood YMCA B - 2 vs Pudsey A - 5
 Match 4 : Leeds Judean B- 0           vs Leeds Judean A – 5 (Judean B Conceded)
 Match 5 : Dewsbury B- 0                 vs Lawnswood YMCA A – 5 ( Dewsbury B Conceded)
 Match 6 : Dewsbury A - 5                vs Victoria B - 2
 Match 7 : Dewsbury D                     vs Pudsey B
 Match 8 : Victoria A – 7                    vs Leeds Judean C - 2

 

 

F.M. Carr Memorial Trophy

 Match 1 : Leeds Judean F - 5         vs Leeds Judean G - 2
 Match 2 : Horsforth A - 8               vs Horsforth B - 1
 Match 3 : Lawnswood YMCA D-4 vs Pudsey C-5
 Match 4 : WHRA B-5                       vs Lawnswood YMCA E – 0 (Conceded)
 Match 5 : Pudsey E - 5                   vs Leeds Judean H - 2
 Match 6 : Bye                                  vs Pudsey D
 Match 7 : Lawnswood YMCA C-6 vs Pudsey F - 0
 Match 8 : Bye                                  vs Wetherby A

 

Norman Smith Cup 

Preliminary Round

 Match 1 : Lower Wortley - 1          vs Leeds Judean I - 5
 Match 2 : Judean K -  5                   vs Horsforth C - 4
 Match 3 : Sulzer - 3                         vs Pudsey H - 5
 Match 4 : YMCA K - 5                      vs Wetherby B - 0
 Match 5 : YMCA L - 0                       vs YMCA I - 9
 Match 6 : YMCA F – 5                      vs YMCA H - 2
 Match 7 : Thornbury - 5                 vs Alwoodley - 1

_________________________________________________________________________________________________________________








 

__________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 


  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

 

 

 

 

 

Last Updated:
Share This Page