Derbyshire Closed Competition - the draws for Sundays events

Derbyshire Closed Competition

Sunday 8th March 2015

The draw for each event is as follows:-

Initial Schedule - The Mens Singles and the Under 15 boys Singles will start at 9:30am.

The Mens Singles (27 Players)

6 groups of 4 and 1 group of 3 with winner and runner up going forward to the main Knockout section.

Group 1   Jake Meikle               Eddie Gregory              Jordy Stevenson        Derek Northin

Group 2   Geoff Gill                   Christopher Guard     Tony Gregory             Kyle Jones

Group 3   Keith Bird                  David Kelly                 Keith Bradshaw         Steve Molyneux

Group 4   Michael Bradbury     Anthony Gregory       Andrew Middleton     Matthew Crowe

Group 5   Mark Firth                 Tim Boothman            John Davies                 Jacob Poole

Group 6   Tim Denby                David Molyneux          Ian Dunsmore            Connor Davies

Group 7   Jamie Smith              Andrew Poole              Lucas King

Under 15 Boys Singles (4 Players)

Group of 4     Sean Murray                  Jack Finney                  Thomas Spicer                Musab Najeeb

Men's Doubles (12 Teams)

          --------------------

          ----------------------------------------T Denby/J Meikle

          --------------------

          J Poole/A Poole

          ----------------------------------------

          J Stevenson/K Jones

          D Northin/I Dunsmore

          ----------------------------------------

          M Crowe/C Gaynor

          --------------------

          ----------------------------------------K Bradshaw/J Davies

          --------------------

          --------------------

          ----------------------------------------M Firth/K Bird

          --------------------

          E Gregory/A Gregory

          ----------------------------------------

          L King/D Kelly

          T Boothman/C Guard

          ----------------------------------------

          A Middleton/M Bradbury

          --------------------

          ----------------------------------------G Gill/T Gregory

Under 18 Boys Singles (11 Players)

          --------------------

          ----------------------------------------Tim Denby

          --------------------

          David Molyneux

          ----------------------------------------

          Matthew Crowe

          Jordy Stevenson

          ----------------------------------------

          Charlie Gaynor

          --------------------

          ----------------------------------------Lucas King

          --------------------

          --------------------

          ---------------------------------------Jack Finney

          --------------------

          Kyle Jones

          ----------------------------------------

          Connor Davies

          --------------------

          ----------------------------------------Jacob Poole

          --------------------

          --------------------

          ----------------------------------------Eddie Gregory

          --------------------

Veteran Singles (16 Players)

Group 1   Ian Dunsmore            Michael Bradbury           Anthony Gregory      Andrew Poole

Group 2   Nick Heaps                 Geoff Gill                         Tony Gregory             Peter Hamshaw

Group 3   Christopher Guard    John Davies                     Tim Boothman           Steven Molyneux

Group 4   Andrew Middleton    Keith Bradshaw              Derek Northin            David Kelly

Over 60's Mens Singles (5 Players)

          Tony Gregory          Ian Dunsmore          Peter Hamshaw          Derek Northin          Nick Heaps

Graham Gobey, Draycott Table Tennis Centre.

Author: via Draycott and Long Eaton Table Tennis Club
Article Published:
Last Updated:
Share This Page