HANDICAP KNOCK-OUT CUP 2016/2017

 

The Cup Final will be played on Tuesday 2nd May at the Brotherhood Hall (7.30 pm).

 

SEMI-FINAL : Draw

 

Windsor Condors v Nomads Lions
Brotherhood D v Nomads Panthers

 

Matches to be played and result sheet to be returned by 15th April

 

ROUND 4 : Results

 

Windsor Harriers 2 Windsor Condors 5        
Nomads Panthers 5 Nomads Jaguars 1        

Nomads Lions 5 Nomads Lynx 0

Windsor Hawks 0 Brotherhood D 5    

 

ROUND 3 : Results

 

Lawford 2 Nomads Jaguars 5
Windsor Hawks 5 Brotherhood B 2
Nomads Lions 5 Nomads Pumas 2
Nomads Wildcats 0 Windsor Condors 5
Nomads Lynx 5 Windsor Magpies 0
Brotherhood D 5 Walton C 4
Nomads Ocelots 1 Windsor Harriers 5
Nomads Panthers 5 Nomads Bobcats 4

 

ROUND 2 : Results

 
Brotherhood J 0 Nomads Bobcats 5       
Windsor Kestrels 1 Brotherhood D 5
Windsor Condors 5 Windsor Owls 0
Nomads Wildcats 5 Walton D 0          
Brotherhood I 1 Nomads Panthers 5
Walton C 5 Windsor Buzzards 3             
Nomads Lynx 5 Brotherhood E 2
Lawford 5 Walton A 4                          
Brotherhood B 5 Brotherhood H 1
Nomads Lions 5 Windsor Eagles 4 
Brotherhood C 0 Windsor Harriers 5              
Windsor Hawks 5 Nomads Tigers 2
Windsor Kites 1 Nomads Ocelots 5                
Windsor Magpies 5 Walton B 3
Brotherhood F 0 Nomads Jaguars 5

Windsor Swallows 1 Nomads Pumas 5

 

ROUND 1 : Results

 

Brotherhood G 4 Windsor Kites 5         

Nomads Ocelots 5 Nomads Leopards 0

Nomads Lynx 5 Nomads Caracals 0

Windsor Ospreys 1 Brotherhood J 5     

Windsor Swallows 5 Windsor Penguins 0                            

For players not allocated a grade (marked *) or reserves, Team Secretaries should contact Tony Oswick on the weekend before the match - not on the day of the match - to obtain a grade.

 

WINDSOR HAWKS             Vincent 2; Barton 5; Attrill 5; Berry 5; Fielder 5.

NOMADS PANTHERS        Hume 1; Denyer 1; Andrews 1; Lally 1; Poysden 1; Monk 1; Webber 1; Locke 1; Hatley 2.

WINDSOR CONDORS       Stallwood 1; G Green 1; Hogg 1; F Rodriguez 2; M Green 3;

                                            A Rodriguez 5.

NOMADS LIONS               Hume 1; Cuthbert 3; Wilkin 4; Fenton 4; Hance 5; Cranmer *.

WINDSOR HARRIERS       Oswick 7; Rodriguez 7; Barton 8; Higgins 9.

BROTHERHOOD D           Hillier 5; Alden 6; Harvey 6; Beckham 8.

NOMADS JAGUARS          T Beezer 7; A North 9; C North 9; Hume 10; Denyer 10;

                                            H Beezer 10.

NOMADS LYNX                L Harris 12; D Harris 12; Cini 15; Knight 15.

 

The highest-ranked player plays “A”/“X”; the second-ranked player “B”/“Y”; the lowest-ranked player  “C”/“Z”. Where players have the same grade, the first-named player is considered the higher-ranked.

 

Cup Committee : Doug Green, Mike Hillier, Tony Oswick, Ferdy Rodriguez, Kayley Rodriguez, Peter White.

 

Last Updated:
Share This Page