w/c

Group 1

 

Group 2

6 Nov

Nomads Leopards 3

McNaughton 2 Wright 1

Nomads Pumas 6

Dockerill 2 Goddard 1

Bowers/Goddard

Dockerill/Goddard

Dockerill/Bowers

 

 

13 Nov

 

 

Nomads Lynx 7

L Harris 2, D Harris 2

L Harris/D Harris

Green/D Harris

Green/L Harris

Nomads Caracals 2

Jones 1, Thompson 1

20 Nov

 

 

Windsor Penguins 7

Charman 2, Dale 2, Found 1

Charman/Dale

Found/Charman

Windsor Kites 2

C Simson 1

C Simson/M Simson

11 Dec

Windsor Swallows 4

Howlett 2

Lamb/Self

Howlett/Lamb

Brotherhood G 5

Hunt 2, Beckham 1, Gallagher 1

Beckham/Hunt

.............................................................................

Nomads Pumas 3

Dockerill 2

Dockerill/Goddard

Nomads Ocelots 6

Wells-Garrett 1 Joannou 1

Forfeit 4

 

Brotherhood J 5

Still 2, Harvey 2, Wood 1

Nomads Lynx 4

L Harris 1

D Harris/Cini

L Harris/Cini

L Harris/D Harris

............................................................

Windsor Penguins 8

Charman 2, Chillingworth 2, Bunce 1

Bunce/Chillingworth

Charman/Chillingworth

Charman/Bunce

Nomads Caracals 1

Ticquet 1

1 Jan

Windsor Swallows 4

Howlett 2, Lamb 2

Nomads Ocelots 5

Joannou 1, Lee 1

Joannou/Lee

Wells-Garrett/Lee

Wells-Garrett/Joannou

.............................................................................

Brotherhood G 6

Metcalf 2, Beckham 1, Gallagher 1

Metcalf/Gallagher

Beckham/Gallagher

Nomads Leopards 3

Wilkinson 1, Wright 1

Wilkinson/Wright

 

Windsor Kites 4

C Simson 1, Hubbard 1

C Simson/M Simson

C Simson/Hubbard

Brotherhood J 5

Harvey 2, H Wood 1, Klymenko 1

Harvey/Klymenko

5 Feb

Nomads Ocelots  0

Brotherhood G 9

(walk-over)

...............................................................................

Nomads Leopards 8

Wilkinson 2, Wright 2, Jacobs 1

Wright/Jacobs

Wilkinson/Jacobs

Wilkinson/Wright

Windsor Swallows 1

Self 1

 

Nomads Lynx 8

Green 2, L Harris 2, Cini 1

L Harris/Cini

Green/Cini

Green/L Harris

Windsor Penguins 1

Dale 1

...............................................................................

Nomads Caracals 2

Windsor Kites 7

details not to hand

12 Feb

 

 

 

19 Feb

 

 

 

26 Feb

 

 

 

5 Mar

Pumas v Swallows

 

Caracals v Brotherhood J

Kites v Lynx

12 Mar

 

 

 

19 Mar

Ocelots v Leopards

 

 

26 Mar

Brotherhood G v Pumas

 

Brotherhood J v Penguins

 


GRADES FOR DIVISION 3 CHALLENGE

 

To be used for all matches from 15th January 2018

 

For players not allocated a grade (marked #) Team Secretaries should contact Tony Oswick on the weekend before the match - not on the day of the match - to obtain a grade.

 

Group 1

 

NOMADS OCELOTS                   Wells-Garrett 11; Joannou 12; Cunningham 14; Lee 15;                                                                                                     Rogers 17; Rhodes #.

WINDSOR SWALLOWS              Barratt 10; Strutt 11; Howlett 14; Lamb 17; Self 17; Rodriguez 17.

BROTHERHOOD G                     Beckham 7; Healey 9; Metcalf 10; Gallagher 13; Hunt 14.

NOMADS PUMAS                       Friday 10; Cousins 10; Goddard 11; Dockerill 11; Bowers 12.

NOMADS LEOPARDS                 Wilkinson 13; Wright 13; McNaughton 14; Jacobs 14.

 

Group 2

 

NOMADS CARACALS                Jones 9; Thompson 9; Little 10; Blanche 14; Ticquet 14.

WINDSOR PENGUINS              Found 10; Charman 11; Bunce 12; Dale 12;

                                                    Chillingworth 12.

WINDSOR KITES                       C Simson 11; Hubbard 12; Haylett 13; M Simson 15;

                                                    J Simson 17.

BROTHERHOOD J                    Still 9; H Wood 14; Harvey 14 ; Klymenko 16; J Wood #.

NOMADS LYNX                        Green 8; L Harris 9; D Harris 11; Houghton 13; Cini 15.

 

The highest-ranked player plays “A”/“X”; the second-ranked player “B”/“Y”; the lowest-ranked player  “C”/“Z”. Where players have the same grade, the first-named player is considered the higher-ranked.

 

Last Updated:
Share This Page