4-Down Cup Final

Danbury B              5  v  0   Chelmsford A
Dave Goody (1)                    Jaroslaw Pietraszuk (0)
Rob Kneale (1)                      John Barrett (0)
Dave Powell (1)                    Jason Clark (0)
doubles (2)                            doubles (0)

Semi-finals

Elmtree                   3  v  6   Chelmsford A
Steve Siggs (1)                      Jaroslaw Pietraszuk (2)
Dave Moles (1)                     John Barrett (1)
Keith Fitzjohn (1)                  Jason Clark (0)
doubles (0)                            doubles (3)
 
Galleywood            0  v  5   Danbury B 
David Gatheral (0)               Dave Goody (1)
Mo Mohseni (0)                    Rob Kneale (1)
Scott Perry (0)                       Dave Powell (1)
doubles (0)                            doubles (2

Quarterfinals

Galleywood           5  v  3   Danbury A
David Gatheral (2)              Nick Reece-Ford (1) 
Mo Mohseni (1)                   Mo Hardy (0) 
Scott Perry (2)                      Ivan Chaplin (0)
doubles (0)                           doubles (2)

Danbury D             3  v  5   Chelmsford A   
Norman Hayes (1)               Jaroslaw Pietraszuk (2)
Roger Tiffin (1)                     John Barrett (1)
Mick Robinson (1)               Ian Austin (0)
doubles (0)                           doubles (2)

Highwood              1  v  8    Elmtree
Martin Goddard (0)             Steve Siggs (2)
Tim Smith (1)                        Dave Moles (2)
Russell Downton (0)            Allan Offord (1)
doubles (0)                            doubles (3)

Danbury B             5  v  2   Chelmsford B
Dave Goody (1)                   Richard Upson (0)
Rob Kneale (2)                     Richard Baxter (1) 
Dave Powell (1)                   Mike Pitt (0)
doubles (1)                           doubles (1)

Round 1

Danbury B             5  v  0   Writtle
Dave Goody (1)                  Brian Steward (0)
Rob Kneale (1)                   Andy Fox (0)
Craig Foster (1)                  David Meah (0)
doubles (2)                         doubles (0)

OCA B                     0  v  5  Danbury D
Farooq Ahmed (0)             Ray Cheung (1)
Dave Newman (0)             Roger Tiffin (1)
Tanishq Kotwal (0)            Mick Robinson (1)
doubles (0)                         doubles (2)

Danbury C             4  v  5  Chelmsford B
Kevin Willis (0)                    Richard Upson (2)
Eamonn Hall (1)                 Richard Baxter (2)
Dave Hancox (1)                Mike Pitt (0)
doubles (2)                         doubles (1)

Chelmsford A       5  v  0  Chelmsford C       conceded

Galleywood          5  v  0  Chelmsford D
      conceded

Highwood             5  v  0  OCA A                     conceded

Byes
Danbury A
Elmtree    

Last Updated:
Share This Page