Division 4 Cup Final 

Writtle Excalibur      5  4     Hatfield Peverel   
Neil Thompson (1)                Trevor Collin (1)
Alan Offord (1)                       Bob Garson (2)                  
Steve Siggs (1)                        Dave Carter (0)
Doubles (2)                             Doubles (1)

Division 4 Cup Semifinals 

OCA A                         3  5      Writtle Excalibur          
Farooq Ahmed (1)                 Dave Moles (2)
David Newman (1)                Neil Thompson (1)
Russell Hall (0)                       Steve Siggs (1)
Doubles (1)                             Doubles (1)

Hatfield Peverel       5  1      Felsted RBL
Trevor Collin (1)                     Ian Butler (0)
Bob Garson (1)                       Ashley Butler (0)
Dave Carter (2)                       Nick Butler (0)
Doubles (1)                              Doubles (1) 

Division 4 Cup Quarterfinals            

OCA B                        1  5       Writtle Excalibur
Tanishq Kotwal (1)                 Dave Moles (1)
Lawrence Bartlett (0)             Neil Thompson (1)
David Bishop (0)                     Steve Siggs (1)
Doubles (0)                              Doubles (2)

Danbury A                3  5       Hatfield Peverel
Rob Kneale (1)                        Trevor Collin (2)
Dave Goody (1)                       Bob Garson (1)
Dave Powell (1)                       Dave Carter (0)
Doubles (0)                              Doubles (2)

Maldon                      1  5       Felsted RBL
Roger Hance (1)                      Ian Butler (1)
Melvyn Perriman (0)              Matt Laws (1)
Denis Crapnell (0)                   Ashley Butler (1)
Doubles (0)                              Doubles (2)

OCA A                         5  1       Danbury B 
Farooq Ahmed (1)                  Craig Foster (0)
John Watts (1)                          Eamonn Hall (0)
David Newman (1)                  Kevin Willis (1)
Doubles (2)                              Doubles (0)


Round 1 
Danbury C                1  5         Writtle Excalibur                  
Roger Tiffin (0)                         Dave Moles (1)
Norman Hayes (0)                   Neil Thompson (2)
Mick Robinson (0)                    Alan Offord (1)
Doubles (1)                               Doubles (1)

Danbury A                8  0         Highwood
Dave Goody (2)                        Francis Whitbread (0)
Dave Powell (2)                        Martin Goddard (0)
Richard Allen (2)                      Anne Lockhart (0)
Doubles (2)                               Doubles (0)


Byes:
 OCA B, Hatfield Peverel, Danbury B, Felsted RBL, OCA A, Maldon     

Division 4 Cup Entries     Team Captain
  1  Felsted RBL                      Ian Butler
  2  Hatfield Peverel              Dave Carter
  3  Highwood                        Martin Goddard
  4  Maldon                             Denis Crapnell
  5  OCA A                                Farooq Ahmed
  6  OCA B                                David Bishop
  7  Danbury A                        Brian Ellis
  8  Danbury B                        Eamonn Hall
  9  Danbury C                        Mick Robinson
10  Writtle Excalibur              Dave Moles



         
Last Updated:
Share This Page