Handicap Latest results
 

Bridgwater & District Table Tennis League 

 

 

Handicap Cup - Week 1, 2, 3, 4 & 5 Results 

 

Group 1

Week 1 

Syd E   15 - 3    Huntspill D   (Sean McMahon 5, John Moate 5, Dave O'Connell 5)

Remnants   11 - 7    Wiff Waffs    (John Rodger 5)

All Stars     18 - 0     Syd F   (James Gillard 6, Jack Gillard 6, Matt Gillard 6)

Week 2 

Syd F  9 - 9  Remnants   (Theo Spring 5)

Wiff Waffs  10 - 8  Syd E

Huntspill D  3 - 15  All Stars  (James Gillard 6, Matt Gillard 5)

Week 3 

Syd E  10 - 8  Syd F  (Malcolm Sealey 5)

Remnants  2 - 16  All Stars  (Jack Gillard 6, James Gillard 5, Ben Cleaveley 5)

Huntspill D  4 - 14  Wiff Waffs  (Chris Collier 6, Paul Garton 5)

Week 4 

Syd E  4 - 14  All Stars  (James Gillard 5, Jack Gillard 5)

Wiff Waffs  11 - 7  Syd F (Chris Collier 5, Dave Anthony 5)

Huntspill D  4 - 14  Remnants  (Theo Spring 6, John Rodger 5)

Week 5 

Remnants  8 - 10  Syd E  (Sean McMahon 5)

All Stars  15 - 3  Wiff Waffs  (James Gillard 6, Matt Gillard 5)

Syd F  13 - 5  Huntspill D  (James Godwin 5, Dean Anthony 5)

 

Group 2

Week 1 

Syd D  10 - 8   Paddle Swingers  (Marc Jenkins 5)

Cheddar   12 - 6    Syd C   (Sam Mullick 6)

Week 2 

Ringers  7 - 11  Syd D   (Terry Key 5)

Paddle Swingers  13 - 5  Cheddar   (Tom Stacey 6)

Week 3 

Syd D  15 - 3  Syd C  (Marc Jenkins 6, Terry Key 5)

Paddle Swingers  12 - 6  Ringers 

Week 4 

Syd D  13 - 5  Cheddar  (Terry Key 6)

Ringers  14 - 4  Syd C  (Sam Hughes 6)

Week 5 

Cheddar  10 - 8  Ringers

Syd C  6 - 12  Paddle Swingers  (Garry Stacey 5)

 

Group 3

Week 1 

Syd A    10 - 8     Spaxton      

Wells TT    6 - 12    Falcons  (Dave Pennack 5)

Aces   9 - 9    Ping Pongs   ( Carrie Skinner 5)

Week 2 

Falcons  13 - 5  Syd A   (Mike Coldwell 6)

Ping Pongs  6 - 12  Wells TT  (Emily Gatt 5, Phil Taylor 5)

Spaxton  3 - 15  Aces  (Ross Jenkins 6, Ben Skinner 5)

Week 3 

Syd A   5 - 13   Ping Pongs   (John Greensides 5) 

Wells TT  7 - 11  Aces  (Ian Chislett 6)

Spaxton (W/0 for Spaxton)   Falcons  (win for Spaxton as Falcons conceded)

Week 4 

Syd A  6 - 12  Aces  (Ross Jenkins 5)

Falcons  5 - 13  Ping Pongs  (John Greensides 5)

Spaxton  8 - 10  Wells TT  (Ian Prescott 6)

Week 5 

Wells TT  8 - 10  Syd A 

Aces  15 - 3  Falcons  (Ross Jenkins 6, Ian Chislett 6)

Ping Pongs  14 - 4  Spaxton  (Pauline Davies 5, Carrie Skinner 5)

 

Group 4

Week 1 

Stoke    10 - 8    Coyotes   (John Attwood 5, Andrew Page 5)

Acorns   15 - 3    Tigers   (Samuel Trotman 6, Brodie Pierte 5)

Week 2 

Syd B  9 - 9  Acorns   (Samuel Trotman 5)

Tigers  16 - 2  Stoke (Roy Deakin 6, John Crabtree 5, Dave Yarde 5)

Week 3 

Stoke  9 - 9  Syd B

Coyotes  8 - 10  Tigers  (John Crabtree 6)

Week 4

Tigers  14 - 4  Syd B  (John Crabtree 5, Dave Yarde 5)

Coyotes  11 - 7  Acorns  (Andrew Page 5, Samuel Trotman 5)

Week 5 

Acorns  9 - 9  Stoke

Syd B  6 - 12  Coyotes  (Charlie Drabble 5)

Author: via Bridgwater Table Tennis League
Article Published:
Last Updated:
Share This Page