2016-17 Round 1 Handicaps

 
TEAM                 PLAYERSHANDICAPUPDATED      

 

Premier Division

 Kidston 1 John Barnes 65
 Kidston 1 Gordon Izatt 70
 Kidston 1 Alan Lamprell 75
 Kidston 1 Paul Martindill 35
 Kidston 1 Reuben Okai 45
 Kidston 1 Barry Phillips 60
 Kidston 1 Jonathan Proffitt 25
 Kidston 1 Philip Shepherd 50
 St Michaels Yacoob Bawa -20
 St Michaels Antony Budden 25
 St Michaels Andy Knibbs 75
 St Michaels Simon Mole 130
 St Michaels Filippo Sabatini 0
 St Michaels Leon Thomson 0

 

Division 1

 E & BW2 Adam Cuthbert 80
 E & BW2 Jonathan Jackson 20
 E &BW2 Mark Kemp 60
 E & BW2 Steve Mulka 110
 E & BW2 Stuart Nickels 80
 E & BW2 Len Siskind 90
 E & BW2 Bruce Yang 50
 Exiles 5 Andrew Boast 90
 Exiles 5 Nigel Finn 50
 Exiles 5 Habib Janoowalla 60
 Exiles 5 Les Leech 60
 Exiles 5 Yoichino Nishikawa 20
 Exiles 5 Mark York 20
 Exiles 6 Freddie Fetani 65
 Exiles 6 Bambos Nicolaou 95
 Exiles 6 Nick Nicolaou 80
 Exiles 6 Tunde Oloruntoba 60
 Exiles 6 Danny Scheinmann 90
 Exiles 6 Benjy Zentner 80
 Exiles 7 Bence Futo 20
 Exiles 7 Arpad Kajcsa 80
 Exiles 7 Mario Muzdeka 120
 Exiles 7 Josef Nagy 100
 Exiles 7 Christian Purcell 95
 Exiles 7 Laurence Zentner 120
 Inception 2 Martin Marinov 110 22/11/16
 Inception 2 Eri Mizuno 240
 Inception 2 Rommel Naranjo 130 22/11/16
 Inception 2 Jo Radiven 100
 Inception 2 Tony Shum 100 22/11/16
 RSR Dudi Dubiner 20
 RSR Tony Jacks 50
 RSR Sally Prowen 90
 RSR Safaraz Raja 130
 RSR David Tan -100
 RSR Jason Winthrop 40
 The Good Old Boys Gordon Carlyle 110
 The Good Old Boys John Carpenter 65
 The Good Old Boys Bob Gibson 50
 The Good Old Boys Les Wong 80

 

Division 2

 E & BW3 Jessica Abrahams 100
 E & BW3 Michael Collins 130
 E & BW3 Brent Cross 110
 E & BW3 Jonathan Hart 110
 E & BW3 Frank Millman 170
 E & BW3 Jacob Sobel 130
 Hadley Wood 5 Simon Jameson 80
 Hadley Wood 5 Alan Lipton 105
 Hadley Wood 5 Michael Miller  85
 Hadley Wood 5 Daniel Shoop 95
 Kidston 4 Miguel Arce 110
 Kidston 4 Paul Glyde 130
 Kidston 4 Michael Lynch 120
 Kidston 4 Brian Reynolds 140
 Kidston 4 Graham Waddingham 130
 Potters Bar Reds Reg Cheek 125
 Potters Bar Reds  John Ginn 210
 Potters Bar Reds  John Jones 200
 Potters Bar Reds  David Perkins 150
 Potters Bar Reds  Peter Radwell 120
 The Suburb TTC 1 Joseph Sochor-Grethe 180 22/11/16
 The Suburb TTC 1 Raman Uppal 90 22/11/16
 The Suburb TTC 1 Richard Armes 100 22/11/16
 The Suburb TTC 1 Richard Grethe 60 22/11/16
 The Suburb TTC 1 Robert Brittain 115 22/11/16
 The Suburb TTC 1 Simon Halberstam  180 22/11/16
 The Suburb TTC 1 Thorsten Millhoff  170 22/11/16
 The Suburb TTC 1 Vassilis Chamalidis 130 22/11/16

 

Division 3

 Exiles 13 Fuat Atas 175 22/11/16
 Exiles 13 Pamela Bernbaum 305 22/11/16
 Exiles 13 Lawrence Check 160
 Exiles 13 John Critoph 210 22/11/16
 Exiles 13 Maksim Larionenka 280 22/11/16
 The Suburb TTC 2 Alexander Atmore 255 22/11/16
 The Suburb TTC 2 Elliot Ayliffe 190 22/11/16
 The Suburb TTC 2 James Ayliffe 255 22/11/16
 The Suburb TTC 2 Andrew Charalampous 210 22/11/16
 The Suburb TTC 2 Matthew Gold 255 22/11/16
 The Suburb TTC 2 Leo Sochor-Grethe  225 22/11/16
 The Suburb TTC 2 Stephen Rosen  220
 The Suburb TTC 2 Raina Uppal  225 22/11/16
 Kidston 6 Tony Clarke  250
 Kidston 6 Palvira Fairburn  320
 Kidston 6 Michael Green  320
 Kidston 6 Peter Hall 240
 Kidston 6 Kevin Mills  265
 Kidston 6 Kim Waddingham  310
 Exiles 11 Tony Buckland 225
 Exiles 11 John Charles 125
 Exiles 11 Philip Davis 145
 Exiles 11 Marcin Durlik 150
 Exiles 11 Terry Hyman 210
 Exiles 11 John Masters 225
 Exiles 11 Louis Rogrove  125

Names that are shown in Red have had their handicaps adjusted since the initial setup.

If there are any queries regarding the above information please contact your Divisional Secretary in the first instance who will liaise with the Tournament Secretary as necessary.

Article Published:
Last Updated:
Share This Page